המצב של קליר

הפעילות העיקרית המתקיימת במרכז דרור היא "אודיטינג", אשר מועבר על-ידי אדם מיומן לכך הנקרא "אודיטור". המילה אודיטינג, מקורה במילה הלטינית "אודיו" שפירושה "הקשבה". במרכז דרור פועל צוות מומחה של אודיטורים שעבר הכשרה במשך שנים רבות.
מטרת האודיטינג היא לאפשר למקבל האודיטינג לשפר את עצמו, להשתחרר מההשפעות המזיקות של טראומות העבר ולהגיע לרמות מודעות גבוהות.
כדי להבין מהי התועלת שאדם מפיק מאודיטינג, נתאר כיצד פועל המיינד האנושי.

כיצד פועל המיינד

הצלחה בחיים עומדת ביחס ישיר לטיב פעולתו של המיינד. אם האדם מסוגל להגיע לפתרונות נכונים במהירות, הוא שורד היטב.

אם אדם מגיע לתשובות מוטעות, הישרדותו מוטלת בספק.
כאשר המיינד שלנו אינו פועל היטב, אנו נמצא עצמנו עושים טעויות אשר עלולות לסכן את עצם ההישרדות שלנו.

accident

המיינד שלנו מורכב משני חלקים: הראשון הוא המיינד האנליטי והשני הוא המיינד התגובתי, אותו אנו גם מכנים "המיינד הריאקטיבי". המיינד שנמצא בהכרה, המיינד המודע, החושב, המתבונן בנתונים, אשר מנתח אותם ופותר בעיות – הוא המיינד האנליטי.

analitical

המיינד התגובתי הוא החלק השני של המיינד אשר פועל לחלוטין על בסיס של "גירוי-תגובה". בהינתן גירוי מסוים, המיינד התגובתי נותן תגובה מסוימת ואינו נמצא תחת שליטתו הרצונית או המודעת של האדם. חלק זה של המיינד מפעיל עוצמה וכח-שליטה על האדם, על מודעותו, על מטרותיו, על מחשבותיו, על גופו ועל פעולותיו.

reactive

המיינד התגובתי הוא זה שגורם לאדם לפחדים, לתנודות במצב הרוח, למחלות פסיכוסומאטיות ולחוסר ביטחון. מחלה פסיכוסומאטית היא מחלה של הגוף ("סומא" ביוונית) שמקורה בנפש ("פסיכו", גם מיוונית). המיינד התגובתי הוא אשר מונע מאדם לשלוט בחייו ולהגיע לחופש אישי מלא.

reactive1

מטרת האודיטינג היא לעזור לאדם לשחרר את עצמו מההשפעות השליליות של המיינד התגובתי.
במהלך האודיטינג, המיינד התגובתי הולך ומצטמצם בעוד שהמיינד האנליטי, אשר נמצא בשליטתו של האדם, הולך ומתעצם.
אדם שאין לו עוד מיינד תגובתי משל עצמו נקרא קליר. המצב של קליר מושג באמצעות אודיטינג.

reactive2

reactive3

reactive4

אדם המקבל אודיטינג נקרא קְדָם-קליר. זהו אדם שעדיין לא הגיע למצב של קליר, אך מתקדם לעבר מטרה זו. אנו גם משתמשים במונח "פרה-קליר" אשר לקוח מאנגלית, Preclear, שפירושו "לפני קליר". קדם-קליר הוא אדם שבאמצעות אודיטינג מגלה יותר על עצמו ועל החיים.

clear

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *