כיצד להרוויח יותר כסף

מאת: אביב ברשדסקי

כסף

פגשתי מעט אנשים בחיי אשר היו מסופקים מגובה פרנסתם. יש כאלה שחושבים כל הזמן כיצד להגדיל את הכנסתם. יש כאלה שהתייאשו לגמרי מהרעיון. יש שכירים שאומרים שגובה הפרנסה אינו תלוי בהם. יש בעלי עסקים שאומרים שאין להם שליטה על כמות העבודה הנכנסת לעסק שלהם וכתוצאה מכך הם אינם בשליטה על ההכנסות. לדבריהם, הדבר פשוט קורה מטבע הדברים.

לאורך השנים, כשאני מסתכל ובודק איך השתנתה פרנסתי, אני יכול לבודד כמה גורמים משמעותיים בקשר לכך. במאמר הזה אני רוצה לתת לכם כמה טיפים שעזרו לי להעלות את ההכנסות שלי.

הדבר הראשון שיש להתגבר עליו, זו המחשבה שמה שאתה עושה, הוא הדבר העיקרי המשפיע על גובה ההכנסה. למרות שעשייה היא גורם חשוב בעליית ההכנסה, ישנו גורם שהוא חשוב עוד יותר. מה שגיליתי הוא, שגובה ההכנסה שלי נובע קודם כל ממה שאני חושב, ורק אחר כך ממה שאני עושה. דהיינו, אם אתה רוצה להיות עשיר, או לכל הפחות לעלות את רמת הכנסתך, עליך לחשוב קודם כל כמו בן אדם עשיר או בן אדם מצליח. עליך "להיכנס לראש" של אנשים מצליחים, ורק אחר כך לעשות דברים כמוהם או לקנות דברים כמוהם. מה שקורה במציאות, הוא דבר הפוך. אנשים רוצים להיראות עשירים או מצליחים בלי ממש להיות כאלה. לכן, הם קונים דברים יקרים כמו בית, מכונית, חופשות וכו' אבל הם אף פעם אינם לומדים לחשוב כמו אנשים עשירים או מצליחים.

אנשים שכירים שואלים אותי לעתים קרובות: "אבל מה עליי לעשות? אני שכיר ומשכורתי קבועה." אך אם אנחנו מסתכלים על העניין מקרוב יותר, של מי הייתה ההחלטה להיות שכיר מלכתחילה? או מי החליט לא ללמוד את הקורס המקצועי הדרוש, שהיה מעלה את סיכויי העלייה במשכורת? או מי החליט לא לקבל תפקיד אחראי יותר בחברה והעדיף חיים שקטים יותר?

ואם כל האמור לעיל אינו מספיק, אז מי החליט לא לעסוק בשיפור עצמי, כך שהיכולות שלו תעלינה והוא יוכל להרוויח יותר?

אותו הדבר לגבי בעלי עסקים. מי החליט לנהל את העסק בצורה שהוא מנוהל וברמת ההכנסות הקיימת בו? מי החליט לפתוח דווקא סוג עסק כזה ולא אחר? מי החליט לפרסם או לא לפרסם את העסק? מי החליט לבצע עבודה מקצועית או "לחפף" פה ושם?

כמובן שהתשובה המתבקשת היא פשוטה: "אני".

אתם יכולים לומר "אבל מה עם כורח הנסיבות? מה עם הילדים שיש לגדל? מה עם בן/בת הזוג שלי שדורש/ת הרבה תשומת לב? מה עם זמן פנוי שאני כל כך זקוק לו?" וכמובן, "מה עם הבוס שלי שעושה כל דבר אפשרי כדי לא לעלות את משכורתי?" בעלי עסקים יכולים להגיד: "מה עם מסים, מיתון במשק, ממשלה וכו'?"

כמובן שכל המצבים הנ"ל יכולים להתרחש ויכולים להיות נכונים. אבל האם העובדה שהמצבים הלא אופטימאליים בחיים שלנו קיימים, עוזרת לנו להעלות את רמת ההכנסה שלנו? לא נראה לי.

רון האברד, במחקרו בנושא שיפור יכולות אנושיות, גילה לדעתי תגלית חשובה. באחד מספריו הוא כותב: "אם אתה מאשים מישהו מספיק חזק ובמשך מספיק זמן, אתה ממשיך לבחור בו כגורם (בן אדם שגורם לדברים לקרות) עד שהוא הרבה יותר חזק ממך." דהיינו, כאשר אנחנו אומרים שהמצב נגרם על ידי מישהו אחר, אנחנו עושים אותו חזק יותר ואת עצמינו חלשים יותר וכך אנחנו מפחיתים את יכולתנו לפעול  ולהצליח. זה לא אומר שאנחנו צריכים להאשים את עצמינו, זה רק אומר שאנחנו צריכים להבין, שכל מה שקורה בחיינו, כולל פרנסה, תלוי אך ורק בנו, במה שאנחנו חושבים ובמה שאנחנו עושים.

כדי לעלות את הכנסותינו, אנחנו צריכים להשקיע בנכס הכי חשוב שיש לנו- "אני".

קיימות שיטות מדויקות ויעילות אשר יכולות לשפר את מחשבותינו, לעשות אותן יותר חיוביות, בטוחות ושמחות וכתוצאה מכך להביא לידי עשייה יעילה אשר מניבה פירות רצויים. מרבית הלקוחות אשר עוברים קורסים ותהליכים של התפתחות אישית במרכז דרור מדווחים שהכנסתם עלתה כתוצאה משיפור היכולת אשר קיבלו מאותם קורסים ותהליכים שעשו אצלנו.

מאחל לכם להעלות את היכולת האישית שלכם וכתוצאה מכך את רמת הכנסותיכם.

לפרטים על קורסים בנושא פיננסים

לשיפור היכולות שלך לחץ כאן

כסף כסף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *