טיפים לתקשורת בין – אישית

מאת: דימה דובינין

 תקשורת היא הגורם העיקרי להצלחה בכל פעילות. תקשורת בין אישית מוקטןמיומנויות תקשורת הכרחיות בכל תחום של יחסי אנוש.

אם ברצונך להצליח, ולא משנה באיזה תחום, אתה חייב להבין מהי תקשורת בין – אישית ואיך לנהל תקשורת בין – אישית מוצלחת ונכונה.

 אז מהי, למעשה, תקשורת?

רון האברד הגדיר תקשורת באופן הבא: "העברת רעיונות דרך מרחב".

פשוט, נכון? אז איך זה שלפעמים אתם מדברים עם מישהו והוא בכלל לא מבין אתכם, למרות שאתם מדברים איתו דברים פשוטים?

 מהי התכוונות?

אחד ממרכיבי התקשורת המכריעים הוא התכוונות. התכוונות היא רצון או דחף להשיג משהו. כשמדובר בתקשורת, תפקידה של התכוונות היא העברת הרעיון שלכם לבן אדם אחר, כך שהוא יקבל את הרעיון ויבין אותו.

לדוגמא, כאשר אדם נרתע מאדם אחר, ההתכוונות שלו שהצד השני יקבל את הרעיון שלו ויבין אותו, חלשה מדי. אם אמא מדברת אל בנה אבל הוא צופה בטלויזיה, אין לו כל התכוונות להקשיב לה והתקשורת בינם לא תהיה מוצלחת במיוחד.

ההתכוונות שלך בשיחה צריכה להיות שהצד השני יקבל את הרעיון שלך ויבין אותו. דבר אל האדם שעומד מולך! נסה זאת. גש לאדם מסויים ודבר איתו. שים לב להתכוונות שלך. זכור, אתה מעוניין שהוא יבין אותך. תתפלא לראות את השינוי.

 מעניין מול מתעניין

 בשיחה, ובכלל בחיים – מה יותר חשוב, להיות מעניין או מתעניין? התעניינות היא מרכיב חיוני בתקשורת מוצלחת. אם אתם באמת מתעניינים באדם שמולכם, קרוב לוודאי שלא תהיינה  לכם בעיות איתו.

דמיינו שיש מולכם שני אנשים: הראשון, מדבר אך ורק על עצמו ואינו שואל לשלומכם. השני, באמת מתעניין בכם, מקשיב לכם ואתם מרגישים שאכפת לו מכם. עם מי הייתם  מעוניינים לדבר?

אנשי מכירות רבים מפספסים את הנקודה הזאת. הם בטוחים שהם צריכים לעניין את הלקוח במוצר שלהם. טעות!

בוא נדמיין שאתה בא לחנות לקנות טלויזיה. איש המכירות מתחיל להרעיף עליך נתונים מרהיבים על הטלויזיה, על היצרן ועל הדגם. איך תרגיש? לעומת זאת, תגיע לחנות אחרת בה איש המכירות יפנה אליך ויתעניין ברצונותיך, ההתלבטויות שלך, יקשיב לך בתשומת לב רבה ויעלה בפניך פיתרון שמתאים לך אישית. איך תרגישו עם איש המכירות הזה? מאילו  משני אנשי המכירות האלו תרצו לקנות?

 בבסיס החיים האדם הוא מתעניין וחפץ הינו מעניין. התעניין באנשים סביבך. התעניין בחיים! במהרה תגלה שהם באמת מעניינים!

 מיומנויות התקשורת אותן הזכרתי במאמר זה, יחד עם מיומנויות אחרות הדרושות לתקשורת מוצלחת, ניתן לשפר או לפתח אצל כל אחד בעזרת קורס תקשורת, אותו אני ממליץ לעשות בחום.

לפרטים על קורס תקשורת בין – אישית

לשיפור היכולות שלך לחץ כאן

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *