ייעוץ קריירה- האם קריירה יכולה לעשות אותך מאושר?

ID-10075611

מאת אביב ברשדסקי

כאשר היינו ילדים חשבנו לפעמים מה נהיה כשנהיה גדולים. המחשבה תמיד הייתה נעימה, כי המקצוע שדימיינו היה עבורנו הכי "מדליק" וכל הדמיון הזה היווה סוג של משחק עבורנו. חשבנו שנהייה מפורסמים או שנעזור להרבה אנשים.

עם השנים למדנו שהחיים האמתיים אינם קלילים כמו דמיונות הילדות שלנו. לא על כל מקצוע ניתן לקבל שכר הולם, לא לכל מקצוע שבחרנו, ניתן להתקבל בקלות ללימודים באוניברסיטה, ההורים לא תמיד הסכימו לכל מקצוע בו בחרנו… מעטים מאיתנו בחרו במקצוע שהם באמת אהבו, התמידו דרך כל המכשולים והשיגו את הקריירה בה באמת רצו. יתר על כן, גם לאחר בחירת הקריירה שלהם, רק מעט מהם התמידו בקריירה שחשבו שרצו בה.

מרבית האנשים שהגיעו אליי לייעוץ קריירה, בגיל מבוגר יחסית, התלוננו על כך שלמרות שהמקצוע העכשווי שלהם מתגמל למדי, אין להם כל סיפוק בביצוע העבודה. צעירים רבים שסיימו תיכון מגיעים עם בעיה שאין להם שמץ של מושג מה הם היו רוצים ללמוד באוניברסיטה.

אז כיצד ניתן לגלות מהו המקצוע האופטימלי עבורך?

רון האברד במהלך מחקריו גילה את נתון הבא:

"…כפי הנראה האדם יודע מהי המטרה הבסיסית לפני שהוא מגיע לגיל שנתיים. כישרון, אישיות מולדת ומטרה בסיסית הולכים ביחד כחבילה."

דהיינו שלפני שהגענו לגיל שנתיים, כבר ידענו מהי המטרתנו בחיים והמטרה הזאת היא תואמת לגמרי את אישיותנו וכשרוננו. לכן המקצוע האופטימלי שלנו, הוא אותו מקצוע המשרת את מטרתנו ותואם את אישיותנו וכשרוננו. במילים אחרות המקצוע אותו אנו אוהבים, ויש לנו היכולת המולדת כלפיו.

לדוגמה, אם אני אוהב לשיר, ויש לי יכולת טובה לשיר ויש לי גם מטרה לשמח אנשים בשירתי, אני אוכל לקבל סיפוק מעבודתי. אם יש לי כישרון ואישיות לשיר אך אין לי מטרה תואמת לכך, אני לא אוכל להתמיד בזה. אם יש לי מטרה וכישרון אך אני לא אוהב ממש לשיר, גם זה לא ילך. ואם יש לי מטרה ואישיות אך אין לי שום כישרון שירה, התוצאות יכולות להיות הרת אסון למאזני.

יעוץ קריירה מגלה את שלושת המרכיבים הנדרשים לקריירה מוצלחת ומספקת. ועוזר לאדם להבין מהו המצב האדיאלי אליו הוא צריך לשאוף בקריירה שלו. ולבסוף, יעוץ קריירה עזור לאדם לבנות מערכת צעדים שבעזרתה הוא יכול לממש את הקריירה האידיאלית שלו בחיים האמיתיים.

כיצד קריירה אופטימלית קשורה לאושר?

כדי לענות על השאלה הזאת נצטרך להגדיר את המילה "אושר". רון האברד מגדיר אושר כך:

"אושר הוא ההתגברות על מכשולים שהם אינם בלתי ידועים אל עבר שאיפה ידועה"

דהיינו, אנחנו מרגישים מאושרים בהימצאותם של שלושה תנאים: מטרה ידועה, מכשולים ידועים ואם יש ביכולתנו להתגבר עליהם. ומאידך, אם המטרה או המכשולים אינם ידועים או אין בידינו היכולת להתגבר עליהם איננו מרגישים מאושרים.

רוב זמנינו אנחנו מעבירים בעבודה. אם עבודתנו אינה תואמת את מטרתנו, אזי לא נרגיש שאנחנו מתגברים על מכשולים אל עבר המטרה שלנו ולא נרגיש מאושרים -בלשון מעטה.

במהלך הקריירה שלי עזרתי להרבה אנשים למצוא מהי הקריירה האידיאלית שלהם ובכך הגשמתי את המטרה שלי לעזור לאנשים להיות מאושרים יותר. אשמח לעזור גם לכם.

הירשמו עוד היום ללא התחייבות לפגישת יעוץ והכוונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *